Spotify.png

Barış Göksu Kimdir - Biyografisi

Barış Göksu kimdir? 05.02.1992 yılında Iğdır Devlet Hastanesinde doğmuştur. Asıl memleketi Kars Kağızmandır. Yazıp seslendirdiği şarkıları YouTube kanalında ve dijital müzik platformlarında paylaşarak geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. 
En popüler şarkıları; Savaşa Hayır, Bir Aşktır Melek Gözlerin, Bu Kalp Seni Unutmaz, Yeter Ki Sen Sev Beni, Kadına Şiddete Hayır, Ne Yapsam Olmuyor, Aşık Oldum, adlı yorumladığı şarkılardır. Adı Harun Çelik olan müzisyen, ismini genç yaşta aramızdan ayrılan Türk rock yıldızı olan değerli ses sanatçımız Barış Akarsu'dan esinlenerek Barış Göksu yapmıştır. 
Annesi Neşe Hanım ve Babası Metin Beydir. Ailenin ilk çocuğu olan Barış'ın Adları Faruk ve Furkan olan iki de erkek kardeşi vardır. Çok küçük yaşlarda Ailesi ile Antalya'ya yerleşen Barış İlkokulu Kütükçü İlköğretim Okulu okudu. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Bilişim Teknolojileri alanında mezun oldu. 
5 yaşından itibaren müziğe ilgi duyan Barış, Şengül Altay İlk Okul Öğretmeni sayesinde bu ilgisini müzik aleti kullanarak geliştirdi.Barış, Barış Manço şarkıları ile büyümüş Anadolu Rock Müziği yapan Barış Manço, Barış Akarsu, Kazım Koyuncu, Murat Göğebakan, Haluk Levent ve Cem Karaca gibi bir çok sanatçıların eserlerini seslendirerek müzik severlerde ilgi odağı oluşturmuştur.
Barış'ın Sözü ve Müziği aşağıda ait (Bu Kalp Seni Unutmaz & Yalnız Kalpler & Hayatım Leyla & Ölüm Kurtuluş Değildir & Mücadeleye Devam & Bir Aşktır Melek Gözlerin & Gökler Şahidim Olsun & Unutmadım & Nasıl Öğrendin Unutmayı & Kıyamet & Zaman Durmaz & Aşk Haini & Benim Gerçeklerim ve Sensiz Kalbim) adında onun üzerinde albümü bulunmaktadır.

2007 - 2020 © Barış Göksu. All rights reserved.