Barış Göksu Kimdir - Biyografisi

Barış Göksu (d. 5 Şubat 1992, Kağızman, Kars), Türk Rock Sanatçısı.

5 Şubat 1992 tarihinde Kars'ın Kağızman ilçesindeki Hazinedar mahallesinde doğmuştur. Annesi Neşe Hanım ve Babası Metin Beydir. Ailenin ilk çocuğu olan Barış'ın Adları Faruk ve Furkan olan iki de erkek kardeşi vardır. Çok küçük yaşlarda Ailesi ile Antalya'ya yerleşen Barış İlkokulu Kütükçü İlköğretim Okulu'nda okudu. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Bilişim Teknolojileri alanında mezun oldu.

5 yaşından itibaren müziğe ilgi duyan Barış, Şengül Altay İlk Okul Öğretmeni sayesinde bu ilgisini müzik aletleri kullanarak geliştirdi. Barış, Barış Manço şarkıları ile büyümüş Anadolu Rock Müziği yapan Barış Manço, Barış Akarsu, Kazım Koyuncu, Murat Göğebakan, Haluk Levent ve Cem Karaca gibi bir çok sanatçıların eserlerini arkadaşlarına seslendirerek müzik severlerde ilgi odağı oluşturmuştur.

Barış'ın Sözü ve Müziği kendisine ait (Bu Kalp Seni Unutmaz & Yalnız Kalpler & Hayatım Leyla & Ölüm Kurtuluş Değildir & Mücadeleye Devam & Bir Aşktır Melek Gözlerin & Gökler Şahidim Olsun & Unutmadım & Nasıl Öğrendin Unutmayı ve Kıyamet ) adında on albümü bulunmaktadır.

 

Ayrıca ilk albümü olan Yurtta Barış Dünyada Barış Adlı Eserinde değerli sanatçılarımızın piyano ile çalınan şarkılarını seslendirmiştir!.

2007 - 2020 © Barış Göksu. All rights reserved.