Barış Göksu Kimdir - Biyografisi

Barış Göksu Türk bestekar, müzisyen.

Barış Göksu 5 Şubat 1992'de bir kış çocuğu olarak Kars'ın Kağızman İlçesinde dünyaya geldi. Annesi Neşe Hanım ve Babası Metin Bey'in ilk çocuğu olan Barış'ın iki de kardeşi vardır. Barış için ailesinin Yeri bambaşkadır. Hayatta değişmeyeceği tek şey Ailesi ve tüm sevdikleridir.

İlk, Orta ve lise eğitimini küçük yaslarda yerleştikleri Antalya'da devam ettiren Barış, çocukluğu ve ilk gençliğini bu güzel mi güzel Antalya limanlarında ve kumsallarında deniz ile iç içe geçirmiştir. 

Barış'ın müzik sevdası çok küçük yaşlara kadar dayanır. İlkokul 1. Sınıfta Şengül Altay sınıf öğretmeninin isteğiyle derslerinde org çalınan Barış'ın keyifle öğretmenine ritim uydurması ve daha sonra flütle tanışması onun müzikle arasında bir bağ oluşturmuştur. Ortaokulda 19 Mayıs kutlamalarında tüm okula canlı ses performansı vermiştir. Ama esas müzik ile tanışması lisede gitar çalan arkadaşlarından heves edinerek eline aldığı ilk gitarı ile müzik öğretmeni Ramazan Duran hocasıyla başlar.

Lise yıllarına doğru eline aldığı gitarı ile hem çalıp hem de şarkılar söyleyen Barış tam bir Rock müzik hayranıdır. 

Barış'ın evinde Barış Manço, Barış Akarsu, Kazım Koyuncu, Haluk Levent ve Cem Karaca o kadar çok dinlenilen sanatçılardır ki bu sanatçıların Barış üzerindeki etkisi yadsınamaz bir gerçektir. 

Barış o dönemlerde dinlemeye başladığı 90'lı rock müzik grup sanatçıları hala dinlemeye devam eder ve onların yerinin her zaman ayrı olduğu kanaatindedir... 

Kendisi gitar eğitimine devam edip (2010) ilk parçası olarak Barış Manço'nun unutulmaz şarkısı Dağlar Dağları gitar eşliğinde seslendirmiştir...

Kalbinizden sevgiyi hiç eksik etmeyin. Çünkü sevgi her şeyin anahtarıdır ve paylaştıkça çoğalır...

2018 - 2019 © Barış Göksu. All rights reserved.